Jak se naučit anglicky

Jak se naučit anglicky

Následující článek jsou moje poznatky, jak se naučit anglicky. Mě se to podařilo poměrně rychle, za zhruba rok jsem byl schopen se anglicky domluvit, pochopit psaný text a rozluštit o čem zpívají světové hvězdy. Můžete to zkusit taky, výuka angličtiny je samozřejmě přínosná kvůli hodně důvodů.

Chtít se naučit anglicky

Stanovte si na začátku jasný cíl, proč se anglicky naučit snadno a rychle. Ať už je to touha poznávat nové věci, spřátelit se s novými lidmi, domluvit se v cizině apod. S tím se také pojí důležité pravidlo, určete si vlastní tempo výuky. Někdo se chce učit rychle a stráví tak mnoho času každý den, jiný zase pouze několik hodin týdně. Při výuce angličtiny online ale dbejte na pravidelnost učení. Na každý týden dopředu si určete, kolik času se budete učit. Mě to zabralo.

Denní výuka angličtiny

Pokud máte na studium čas, zapište se od kurzu angličtiny. Každodenní docházka a přítomnost učitele Vás donutí se studiu věnovat dostatečně. Také jistě potkáte nové lidi a po chvíli snažení budete rychle postupovat do dalších, vyšších stupní kurzu výuky. To alespoň mě vždycky neuvěřitelně nakoplo, když jsem dostal pochvalu nebo mi učitel doporučil postoupit do pokročilejšího stupně. Ale není to jen o tom učit se na kurzech musíte pracovat také doma, opakovat si slovíčka, fráze. Já jsem vždy pár minut nějaké slovčka opakoval. Doplnit můžete jako já poslechem rádia nebo pokusem o četbu online stránek v angličtině.

Výuka angličtiny online

Důležitá součást, protože po skončení školy jsem se angličtině věnoval také samostatně. A to jak četbou článků a blogů, ale mě hodně pomohlo sledování filmů a seriálů s titulky a poslech hudby. Výuka pomocí poslechu hudby je popsána v jiném článku, ale opravdu to pro mě fungovalo. Na netu jsem si našel texty k písničce a poslouchal. Některé pasáže je třeba naposlouchat vícekrát, než tam rozeznáte ty správné slova. Ale je to fajn.

Používání angličtiny

Já jsem měl to štěstí, že jsme mohl nějakou dobu pobývat v zahraničí. Za ten měsíc jsem se neuvěřitelně posunul v mluvení, ale také v porozumění. Díky tomu, že jsem byl donucen se domluvit anglicky, nešlo to ani jinak. Já jsem se také domluvil, musel jsem. To, že samozřejmě nemluvíte úplně spisovně nikomu nevadí, mluví tak i rodilí mluvčí. Naopak se dostanete do hovorové výuky angličtiny, což je z hlediska praxe to nejlepší. Pokud tedy můžete odjeďte někam pryč a aktivně angličtinu používejte.

Abyste anglicky nezapomněli

Co nejčastěji svůj cizí jazyk používejte v praxi. Klidně třeba v práci, nebo při odpočinku a online čtení článků. Nebo při rozhovorech s kamarády. Když jsem anglicky nějakou dobu nemluvil, vždycky chvíli trvalo, než se do toho člověk zase dostane. Čím častěji mluvím, tím je to snadnější. Takže doporučuju to samé, snažit se domluvit kde se dá. Pouštějte si anglické rádia na internetu, nebo stahuje pořady z archivu v mp3. Prostě něco dělat vydržet.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

irina
kniha

Lukino
Ucite se casto ? Ja se musim nutit... Ach jo.

Jelito2
Angličtina na prázdniny se hodí, už se těším jak si to na dovolené vyzkouším.

Pupik
Caute lidicky, ucite se ? Me se tak nechce !!! Ale musime, bude se to hodit :)))

Lucie Horáková
Angličtinu používám v práci a už bych se bez ní neobešla. učení bylo těžké, ale musí se prostě vydržet.

Angličtina pro samouky | Francouzština pro samouky | Němčina pro samouky | Ruština pro samouky | Slovenština pro samouky | Španělština pro samouky | Švédština pro samouky | Čínština pro samouky | Arabština pro samouky | Hindština pro samouky | Japonština pro samouky | Portugalština pro samouky