Angličtina superlearning

Angličtina superlearning

Nový způsob výuky angličtiny - superlearning

Tento způsob výuky angličtiny byl vyvinut v v sedmdesátých letech minulého století. Autoři této metody výuky angličtiny odhadují, že výuka se zkrátí dvakrát až třikrát. Dle testů je podle autorů také lepší zapamatování slovíček. Tedy žák se pamatuje rychleji a více slovíček, které se v paměti déle udrží.

Podmínky výuky

Podstatné pro tuto metodu je postup dodržovaný do detailů, tedy přesně bod po bodu. Proto je bohužel nutné podstoupit výuku pouze se cvičenými lektory. To stojí nějaké peníze, takže je na zvážení výhodnost tohoto postupu. Jako alternativa k jazykové škole s tradiční výukou angličtiny je to poměrně dobrá možnost pro ty, které zajímá alternativní způsob pojetí života.

Metoda využívá spolupráce pravé a levé mozkové hemisféry. Musí být provázeno vhodné složení slovíček ve správném čase při jejich poslechu, které musejí být namluveny ve vhodném rytmu nadechování a zadržování dechu. Takto mají být nahrány i celé slovní spojení. Samozřejmě Vám to stejně jako mě připadá šílené, nejste asi daleko od pravdy. Nárůst rychlosti učení je svým způsobem prokázán oproti klasickým učením angličtiny, ale nejsou tak skvělé, jak tvrdí autoři projektu.

Pomocí metody superlearningu totiž čtenáři mohou nabýt dojmu, že naučit se hudebnímu směru, nebo složitému jazyku lze pouze pomocí poslechu při spánku. Tak to sice není, ale pomocná metoda při výuce angličtiny snadno to určitě je.

Při této metodě se neučíte s klasickou učebnicí gramatiku. Také superlearning neobsahuje nějaké krátké texty s gramatikou. Začíná se jakoby od konce, z celky se učíte detaily, ne jako při standardní metodě.

Zkušenosti

Já jsem sama vyzkoušela metodu superlearningu v provedení poslechu z audia při spánku a v klidovém režimu. No nebudu Vás napínat, dopadlo to tak, že angličtinu jsem se o moc více rychleji neučila. Ale ono je to také asi dáno tím, že jsem již od počátku k této metodě přistupovala negativně, takže se ani neměl šanci projevit například placebo efekt.

Závěr

Kdo tedy chce, může tuto metodu výuky angličtiny zkusit, ale za výsledek příliš neručím. Dokonce se pořádají několikadenní intenzivní kurzy angličtiny, kde dorazíte na statek na samotě a ve skupině pak posloucháte audio a snažíte se vstřebat informace. Ale do toho jsem odvahu jít tedy neměla.

Takže jsme zase a znovu u poctivé metody cukru a biče. Vezměte si tedy do ruky zase svoje oprýskané učebnice, slovníky, nebo se učte angličtinu snadno online, ale hlavně – chuť a sílu do dalšího učení. Hodně motivace a zdaru při výuce angličtiny online Vám přeje Jarka.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

irina
kniha

Lukino
Ucite se casto ? Ja se musim nutit... Ach jo.

Jelito2
Angličtina na prázdniny se hodí, už se těším jak si to na dovolené vyzkouším.

Pupik
Caute lidicky, ucite se ? Me se tak nechce !!! Ale musime, bude se to hodit :)))

Lucie Horáková
Angličtinu používám v práci a už bych se bez ní neobešla. učení bylo těžké, ale musí se prostě vydržet.

Angličtina pro samouky | Francouzština pro samouky | Němčina pro samouky | Ruština pro samouky | Slovenština pro samouky | Španělština pro samouky | Švédština pro samouky | Čínština pro samouky | Arabština pro samouky | Hindština pro samouky | Japonština pro samouky | Portugalština pro samouky