Angličtina pro začátečníky

Angličtina pro začátečníky

Jak se učím anglicky ? Pro začátečníky mám několik rad, jak se začít učit. Každý, kdo s učením cizího jazyka začíná, tak bude vděčný za pár triků a tipů jak odstartovat nový jazyk.

Nejdříve se pořádně zamyslete nad důvodem, proč se chcete anglicky naučit. Je to proto, abyste se domluvit na dovolené ? Nebo abyste měli větší šanci najít si prácí ? Potřebujete komunikovat s kamarády nebo studovat cizojazyčné dokumenty ?

Možná se to zdá nepodstatné, ale během výuky potřebujete vidět cíl. Pokud si tedy jasně pojmenujete důvod snažení, výuka angličtiny pro začátečníky bude mnohem příjemnější. Můžete se snadněji motivovat do dalších kroků.

Zkuste si najít kolegu ve zbrani. Nejlepší je někdo, kdo má podobný důvod jako vy, protože se bude také učit podobné slovíčka a můžete si snadno poměřit síly kdo co už umí. Zeptejte se například v práci, zda se kolega zrovna neučí. Dobrou volbou je také zkusit oslovit zaměstnavatele, zda může podporovat výuku angličtiny na pracovišti. Většinou se lze dohodnout tak, že zaměstnavatel proplatí samotnou výuku a zaměstnanci se učí ve svém volném čase.

Začněte se učit jednotlivá slovíčka pomocí metody kartiček. Na každém lístku je napsáno slovo a n druhé straně překlad. Kartičky se snadno míchají a pokaždé bude jiné pořadí. Stáhněte si bezplatné aplikace do chytrých telefonů. Pokud máte čas při cestování, učte se také.

Odměňujte se. Po každé zvládnuté lekci si dopřejte něco za odměnu. Ať už je to sladkost, výlet cokoli. Je to dobrá motivace a donutí k většímu úsilí a dávat učení více času. Zaveďte si pevný řád učení. Například budu se učit každý den od šesti večer půl hodiny. Zvykněte si řád dodržovat.

Výrazně pomáhá a to především začátečníků, kteří se učí anglicky srovnávání s ostatními. Zkoušete si online testy na internetu, kde je žebříček úspěšnosti. Velmi každému polichotí, že zvládne alespoň to, co ostatní průměrný student. Zapisujte si své úspěchy a když nebude motivace, projděte si je. Pomůže to nakopnout k dalšímu výkonu a přece jen se začít učit. Nevzdávejte se. Když je nějaká látka těžší, zkuste se k ní vrátit za několik dní a mezitím se učte něco jiného.

Střídejte metody učení. Jednou se učte z kartiček, pak poslouchejte mluvené slovo. Jindy zase překlad textů písniček nebo pohádek. Učení nebude nuda, ale naopak bude to atraktivně vynaložený čas. Klidně si najděte soukromého učitele. Je to sice finančně náročnější, ale velice efektivní. Pokud budete jediný student, je to naprosto ideální výuka angličtiny pro začátečníky. Kupte si třeba namluvenou pohádky, to jsou snadné texty k porozumění a pouštějte si jej v rámci studijních hodin. Opět je to jedna z metod výuky. Najděte si kurz pro výuku. Není tak drahý, jako soukromé lekce a navíc přijdete do kolektivu podobně zkušených kolegů.

Budeme rádi za příspěvky do diskuze o vašem způsobu učení. Co vyhovuje vám ? Jak se nutíte do učení ?

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

irina
kniha

Lukino
Ucite se casto ? Ja se musim nutit... Ach jo.

Jelito2
Angličtina na prázdniny se hodí, už se těším jak si to na dovolené vyzkouším.

Pupik
Caute lidicky, ucite se ? Me se tak nechce !!! Ale musime, bude se to hodit :)))

Lucie Horáková
Angličtinu používám v práci a už bych se bez ní neobešla. učení bylo těžké, ale musí se prostě vydržet.

Angličtina pro samouky | Francouzština pro samouky | Němčina pro samouky | Ruština pro samouky | Slovenština pro samouky | Španělština pro samouky | Švédština pro samouky | Čínština pro samouky | Arabština pro samouky | Hindština pro samouky | Japonština pro samouky | Portugalština pro samouky