Výuka pomocí kartiček

Výuka pomocí kartiček

Výuka slovíček pomocí kartiček

Jde o poměrně jednoduchou metodu, která se ale velmi osvědčila a to nejen mě, ale spoustě lidí okolo. Díky postupu učení angličtiny pomocí kartiček se naučíte slovíčka jinou formou, která Vás bude bavit. Protože na sobě budete znát pokrok z učení, půjde to daleko rychleji dopředu a nebudete se neudit. To je totiž na učení nejhorší, nudit se a ztratit motivaci.

Jak to funguje

Než odejdete ráno z bytu do pracovního, nebo výukového procesu, vezměte si sebou kartičky se slovíčky. Na jedné straně je slovíčko v angličtině, na druhé v češtině. Vždy si přečtete jednu stranu a úkolem se vzpomenout si na slovíčko z druhého jazyka na druhé straně kartičky. Výuka angličtiny nebyla jednodušší :). Každou vhodnou volnou chvíli, když třeba jedete v MHD, nebo čekáte na autobus, ve frontě u pokladen, tak udělejte následující:

- balíček náhodně promíchejte
- podívejte se na jednu stranu kartičky a zkuste slovíčko přeložit
- otočte kartu a svůj překlad zkontrolujte
- pokud jste přeložili správně, dejte na spodek balíčku, pokud chybně, dejte doprostřed pro častější opakování

Výhody této metody jsou jednak v naprosto náhodném opakování slovíček, ale také v tom, že s těžšími slovíčky se shledáte častěji, protože je vkládáte doprostřed balíčku. Během jednoho dne se tak naučíte spousty nových slovíček, vyzkoušejte a uvidíte. Výuka angličtiny se tak stane méně pracná a díky novému způsobu také přitažlivá.

Pokud budete mít jeden balíček naučený, tak přidejte nové slovíčka a v balíčku ponechte pouze těžké výrazy, které dělají s překladem problém.

Sestavení balíčku

Sestavit první i další balíčky vždy zkoušejte tak, že podle oboru, která je pro Vás zajímavý, nebo podle četnosti slovíček je přidávejte do balíčku. Začněte s těmi, co se používají nejvíce a chcete je také nejdříve umět. Poté postupně přidávejte další a další. Kdo má odvahu, může se nechat nahrát na video, v tom mu pomůžou kamerové systémy a podívat se, jak u učení vypadá. Přestane se tak stydět.
Šikovnější pak můžou na další kartičky psát celé fráze a věty, o to je učení zajímavější. Zopakujete si výuku angličtiny podle toho, co Vás zajímá. Tento způsob učení je super i pro školou povinné, protože učení slovíček na písemky a zkoušky je fakt pohodlné a zábavné. A cestou do školy si zopakujete přesně to, co potřebujete.

Zkuste do toho dát tedy vše a učte se, angličtina se bude určitě hodit. Přejeme hodně úspěchů při výuce cizího jazyka.

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

irina
kniha

Lukino
Ucite se casto ? Ja se musim nutit... Ach jo.

Jelito2
Angličtina na prázdniny se hodí, už se těším jak si to na dovolené vyzkouším.

Pupik
Caute lidicky, ucite se ? Me se tak nechce !!! Ale musime, bude se to hodit :)))

Lucie Horáková
Angličtinu používám v práci a už bych se bez ní neobešla. učení bylo těžké, ale musí se prostě vydržet.

Angličtina pro samouky | Francouzština pro samouky | Němčina pro samouky | Ruština pro samouky | Slovenština pro samouky | Španělština pro samouky | Švédština pro samouky | Čínština pro samouky | Arabština pro samouky | Hindština pro samouky | Japonština pro samouky | Portugalština pro samouky