Výuka podle návyků

Výuka podle návyků

Naučit se anglicky je možno jistě různými cestami. Jeden z nich je výuky angličtiny pomocí návyků. Jak na to ? Jak již název napovídá, vytvořte si svoje vlastní návyky, které nám v učení pomohou. Opakováním a především trpělivostí si pak vytvoříme návyk, a učení půjde snadněji. Protože zpočátku máme do učení chuť, všechno jde hladce a rychle. Najednou si dříve čí později uvědomíte, že naučit se anglicky online není jen sranda, ale chce to pevnou vůli a chuť. Pokroky jsou třeba menší, než jste očekávali a tak se začnete nudit a přestane Vás učení bavit. Zkuste si proto z učení vytvořit návyk a především pravidelnost. Každý den si najděte přesně daný čas, třeba vždy hodinu večer před večeří, kdy se budete učit. To bude náš první krok a vytvoření si prvního návyku.

Druhý návyk je například učení se z knih, nebo online materiálů. Každý den v pravidelném čase si zkuste číst knihy, články nebo blogy na internetu. Já osobně bych radil začít nějakým anglicky psaným blogem, protože ten je většinou tvořený krátkými články, která mohou mít i zábavný obsah.

Další návyk je poslech. Během pravidelného studia si vytvořte čas pro poslech hudby, inspirovat se můžete článkem o učení se anglicky pomocí muzikálu. Dobré je také mluvené slovo, zpočátku alespoň pro odposlech výslovnosti bez nutnosti rozumět celému sdělení. Opět si vytvoříte zvyk a budete se k němu rádi vracet.

Psaní je další kapitolou pro výuku cizích jazyků. Pomocí psaní si velice dobře zopakujete slovíčka, u mě to tak aspoň docela dobře funguje a jsem schopen se tak naučit hodně slovíček za poměrně krátký čas. Psaní je časově náročnější, na druhou stranu je dost účinné. Ve studijní hodině postupně zvětšujte podíl času, který psaní anglicky věnujete. Při vyučování angličtiny online si najděte slovník na webu a pomocí něj kontrolujte psaní slovíček, nebo celých vět. Usnadní to opakování.

Nejdůležitější je ale mluvit, mluvit a mluvit. Zpočátku se možná budete cítit divně mluvit cizím jazykem, takže klidně si mluvte jen pro sebe. Postupně zkoušejte výsledek výuky angličtiny online na lidech okolo sebe, není to tak těžké. Klidně na internetu najděte protějšky, kteří hovoří rodilým jazykem a třeba pomocí Skype si můžete povídat a procvičovat. Trochu výhoda je, že telefonování přes internet není vždy čisté, takže Vás to donutí klidně a přesně vyslovovat. To je výhoda do budoucna, protože při lepší výslovnosti Vám každý bude rozumět.

Návyky mohou pomoci, ale základ pořád zůstává. Tím je silná vůle, takže na sobě makejte, výuka angličtiny online se zúročí ve všech ohledech. Občas změňte zdroj dat. Například místo poslechu televize začněte sledovat seriál, nebo místo čtení webu probírejte zprávy. Hodně štěstí při výuce a nebojte se mluvit !

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

irina
kniha

Lukino
Ucite se casto ? Ja se musim nutit... Ach jo.

Jelito2
Angličtina na prázdniny se hodí, už se těším jak si to na dovolené vyzkouším.

Pupik
Caute lidicky, ucite se ? Me se tak nechce !!! Ale musime, bude se to hodit :)))

Lucie Horáková
Angličtinu používám v práci a už bych se bez ní neobešla. učení bylo těžké, ale musí se prostě vydržet.

Angličtina pro samouky | Francouzština pro samouky | Němčina pro samouky | Ruština pro samouky | Slovenština pro samouky | Španělština pro samouky | Švédština pro samouky | Čínština pro samouky | Arabština pro samouky | Hindština pro samouky | Japonština pro samouky | Portugalština pro samouky