Angličtina online

Angličtina online

Učit se angličtinu online na internetu je snadné. Jako prvotní cíl si dejte naučit se základy, ale klidně stačí jenom pár slovíček. Pak si zkoušejte číst na internetu. Čtení anglicky jde poměrně snadno, na internetu je hodně slovníků, které okamžitě pomohou s překladem textu. Postupně si tak budete rozšiřovat svoji slovní zásobu. Hned jak to půjde, tak začněte anglicky taky komunikovat. Z vlastní zkušenosti může doporučit třeba facebook, nebo twitter. Protože angličtina pro samouky a samostudium je většinou hodně nudné, potřebujete povzbudit.

Pokud si pokecáte s někým v cizím jazyce, určitě to na Vás samotné udělá dojem a budete mít radost a chuť do další práce a studia. Zkuste se připojit do cizojazyčné skupiny na facebooku, zpočátku jenom sledujte, kdo si co píše a postupně se přidávejte. Uvidíte, jak to půjde samo. Jednak se přestanete stydět a začnete angličtinu online sami používat, ale také si zdokonalíte a procvičíte slovní zásobu. Nebojte se, žádný učený z nebe nespadl, pokud budete zpočátku dělat chyby, nic se neděje. Připojte se na fóra, kde se probírá téma, které je pro Vás blízké a kterému rozumíte.

Naučíte se o oblíbených věcech komunikovat v angličtině a dozvíte se také nové věci. Výhodou diskuzních fór je, že se neočekává okamžitá reakce, takže si můžete vše v klidu přeložit a připravit. Oznámení, že je nová reakce v diskuzi přijde mailem, takže jste okamžitě v obraze.

Sleduje anglický twitter. Výhodou jsou pouze velmi krátké zprávy, nemusíte zpočátku hledat mnoho neznámých slovíček. Oproti tomu, sdělení může být poměrně nahuštěné, ale aspoň se naučíte rozeznávat důležité pojmy. Tento způsob výuky angličtiny online je perfektní jako součást komplexnějšího studijního plánu. Podle mě ale dodá hodně pozitivní energie, máte zpětnou vazbu. Navíc si vytvoříte nové přátelství, které se může vždy hodit.

Výuku si tedy nakombinujte, třeba každí pondělí se věnuje výuce nových slovíček, v úterý poslechu hudby, ve středu sociálním sítím atd. Výuka tak neupadne do stereotypu, naopak se budete těšit na další pokračování. Pokud zvládnete první typ online komunikace, klidně si založte blog. Díky tomu, že se budete snažit psát delší články, přinutí Vás to anglicky také myslet a to je hodně důležité.

Nebojte se, že se Vaším textům bude někdo smát, každý nějak začínal. A pokud se Vám podaří vybudovat si kolem sebe komunitu čtenářů, odměnou pak budou komentáře pod každým článkem. Je to fakt ale pro ty, kteří už něco umí a jsou dále ve studiu angličtiny online, přece jen musíte mít jak slovní zásobu, tak aspoň základy gramatiky. Jako téma si zase vyberte to, co Vás baví, ať už je to politika, nebo lepení papírových modelů. Takže s chutí do toho a učení zdar :)

Návštěvní kniha
Jméno
Vzkaz
Ochrana    Opište číslo z obrázku:        
Vzkazy:

irina
kniha

Lukino
Ucite se casto ? Ja se musim nutit... Ach jo.

Jelito2
Angličtina na prázdniny se hodí, už se těším jak si to na dovolené vyzkouším.

Pupik
Caute lidicky, ucite se ? Me se tak nechce !!! Ale musime, bude se to hodit :)))

Lucie Horáková
Angličtinu používám v práci a už bych se bez ní neobešla. učení bylo těžké, ale musí se prostě vydržet.

Angličtina pro samouky | Francouzština pro samouky | Němčina pro samouky | Ruština pro samouky | Slovenština pro samouky | Španělština pro samouky | Švédština pro samouky | Čínština pro samouky | Arabština pro samouky | Hindština pro samouky | Japonština pro samouky | Portugalština pro samouky